Netflix, League of Legends Dizisi Arcane ‘in Fragmanını Paylaştı

Çıkışı beklenmekte olan League of Legends Dizisi Arcane‘in fragmanı bugün itibariyle netflix üzerinden paylaşımı sağlandı.

Yaklaşık iki sene önce Riot Games (League Of Legends), ülkeler üzerinde oyuncusu olan League of Legends oyunun evrenin içeriğinde çıkıcağını duyurmuştur. Korona virüs sebebiyle vizyona girişi ertelenmek zorunda kalınan League of Legends Dizisi bugün itibariyle Netflix üzerinden fragmanı paylaşıldı.

Fragmanda içeriğinde, LOL evreninin iki övgü alan kahramanlar olan VI ve Jinx karşılıyor. 20 saniyelik fragman içeriğinde, yapımdan önceden görülmemiş sahneleri ve senaryoları içermektedir. Jinx ve VI’nin yapımın başrol karakterleri olacağı duyurulmuştu.

Arcane Netflix ‘e özel olarak sadece netflix üzerinden yayını sağlacak ve 2021 ‘in sonbaharında yayınlanmış olacaktır. Ana karakterler olarak Jinx ve VI olacağını bilmekteyiz ancak, sonrasında hangi karakterlerin dizi içeriğinde yer alacağı belli değildir. Başrollerimiz doğdu yerler olan Piltover ve Zaun da yapımda karşımıza çıkacak.

League of Legends Dizisi

League of Legends Dizisi Arcane

Fragman içeriğinde hiçbir diyalog görmemekteyiz. Tanıtım amacıyla yayını sağlanan fragman içeriğinde, karakterleri ve mekanları öğrenmiş oluyoruz. Bunun dışında bu tanıtım ile birlikte yapımın çıkış tarihi de bir nevi belirtilmiş olmaktadır. Tam olarak yayınlanacağı tarihi belli olmamakla ile birlikte sadece sonbaharda yayınlanacağını biliyoruz.

Öncesinde diziyle alakalı yapılmış olan açıklamaların içeriğinde, “İki ikonik League şampiyonunun -ve onları ayıran gücün kökeni” ifadeleri yer almaktaydı. League Of Legends oyununun hayranlarına göre bu yapımda, Jinx ve VI’nin nasıl olup da Runeterra’daki en tehlikeli düşmanlar olduğunu izleyeceğiz.

Öncesinde belirlenmiş olan League Of Legends dizisi olan Arcane’in 2020 yılında yayınlanması yapım ekibi tarafından belirlenmiş olup, oyunculara bu şekilde bilgi aktarımı yapılmıştı. Dünyayı kasıp kavuran korana virüs salgını nedeniyle erteleme gidilmişti. Bu karara gerekçe olarak ise çalışanların bu süreçte güvenli ve daha sağlıklı olmasını sağlama isteği gösterilmişti.

İlk başlarda bir mucit olan Jinx, daha sonra şehri birbirine katan Jokervari eylemlerle adından söz ettirmeye başlamıştı. Jinx, Zaun ile Piltover arasındaki rekabette Zaun’un kaotik temsilcisi olarak öne çıkmıştı. Jinx ve VI arasındaki düşmanlık da böyle başlamıştı.

League of Legends Nedir?

Oyun dünyasının en gözde oyunlarından biri olan League of Legends heyecanlı, rekabete dayalı, strateji oyunlarının heyecanını rol yapma oyunlarının öğeleriyle bir araya getiren çevrim içi bir savaş oyundur.

Oyun grafikleri ve oyun oynanışlarıyla kendisine özgü şampiyonlardan oluşmakta olan bu iki takım, farklı savaş haritalarında ve oyun modlarında kafa kafaya mücadele etmektedir. League of Legends devamlı çeşitlenen şampiyonları, sık sık güncellenen içeriği ve canlı turnuva ortamıyla, her beceri seviyesindeki oyuncunun sıkılmadan çok uzun süre oynayabileceği bir oyundur.

League of Legends Nasıl oynanır?

League of Legends 5’er kişilik 2 takımın, 3 koridordan oluşan bir haritada birbirlerinin merkezini yıkma mücadelesidir. Bu işlemi gerçekleştirirken çeşitli değişkenleri kullanmak durumunda olursunuz. Bu değişkenleri kullanma metodunuz da sizin stratejinizi belirler. Stratejinizi belirleyebileceğiniz altı farklı değişken vardır. Bu değişkenler şu biçimde sıralanır; Şampiyonlar, Eşyalar, Kabiliyetler, Rünler ve Sihirdar Büyüleri. Tercih ettiğiniz seçeneğe göre rakibinize üstünlük sağlayabilir ve bu üstünlüğü koruyarak zafere ulaşabilirsiniz.

Konu ile alakalı Arcane Netflix ve League of Legends Dizisi yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Konu ile alakalı yorumlarınızı konu içeriğinde bizlere belirtmeyi unutmayınız. Benzer yazılarımıza ulaşım sağlayabilmek için Google baz alarak sitemiz içeriğinde arama sağlayabilir Teknoloji kategorisine göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz